City and County Election Results

County of Gilchrist Elected and Appointed Officials

Elected Office

County commissioner:

  1. Johnathan Klay
  2. Brandon Lindsey
  3. Christian Canon

Assessor & Surveyor: Nick Michas

Clerk & Recorder: Dylan Nun

Coroner: David Johnson

Sheriff: Zachary Roach

Treasurer: Micheal Melton

Appointed Offices

County Manager: Sebastian Campos

Director of Engineering: Daniel Palis

Director of Health: Daniel Lira

Director of Parks and Receation: Juan Angel

Director of Economic Development: Aaron Lombardi

Director of Public Works: Jason Starling

Director of Transportation: Micheal Audas

County of McVey Elected and Appointed Officials

Elected Office

County commissioner:

  1. Brandon Shaughnessy
  2. James Pennington
  3. Ryland Hunstand

Assessor & Surveyor: Jackson Holden

Clerk & Recorder: Eli Norbut

Coroner: Alex Jordan

Sheriff: Mitchell Gayot

Treasurer: Bradon Jones

Appointed Offices

County Manager: Blake Dority

Director of Engineering: Owen Holden

Director of Health: Kyle Fowler

Director of Parks and Recreation: Dax Culp

Director of Economic Development: Isaac Savoy

Director of Public Works: Dylan Strading

Director of Transportation: Garrett Kristan

House CC: Tristen Bates

Senate CC: Derek Mccormick

Director Criminal Justice: Mark Hunter

County Auditor: Michele Mason

Plo: Jacob Stillman

County of Kohler Elected and Appointed Officials

Elected Office

County commissioner:

  1. Jack Taylor
  2. Drew Worthly
  3. Lucas Turner

Assessor & Surveyor:  Edward Fantanzzo

Clerk & Recorder: Dalton Armstrong

Coroner: Robert Peloso

Sheriff: Aide Sparks

Treasurer: Aiden Price

Appointed Offices

County Manager: Gunny Jones

Director of Engineering: Peter Pryharski

Director of Health: Seth Beebe

Director of Parks and Recreation: Andrew Moore

Director of Economic Development: Alejaudro Gammel-Derera

Director of Public Works: Vinient Scarato

Director of Transportation: Caden Foster

PLO: Connor Ely

County Auditor: Tony Romero

City of Tucker Elected and Appointed Officials

Elected Offices

Mayor: Noah Reyes

City Auditor & Treasurer: John Rooney

Police & Fire Chief: Kobe Lewsader

Director of Parks and Recreation: Retzio Gredig

City Council:

  1. Brendan Todd
  2. Caspar Placke
  3. Cayden Stice
  4. Ian Robertson
  5. Jarrett WoodHead

Appointed Offices

Clerk:Diego Arriaga

Director Of Community Planning and Development:Wyatt Hockley

City Engineer: Emilio Montano

Director of Public Safety: Shawn McKlerney

Director of Public Works and Utilities: Grayson Acri

Director of Transportation: Colton Meyers

City of Tucker State Senators

State Senators:

  1. Aaron Lambordi
  2. Emilio Montano
  3. Colton Myers
  4. Shawn McNerney
  5. Noah Reyes
  6. Nick Michas

 City of Green Elected and Appointed Officials

Elected Offices

Mayor: Cole Matthews Blake

City Auditor & Treasurer: Hunter Ward

Police & Fire Chief: Kole Vicker

Director of Parks and Recreation: Joey Biegel

City Council:

  1. Kaige Jones
  2. Sterling Sharp
  3. Jason Yoris
  4. Nicholas Jackson
  5. Christian Fagerlin

Appointed Offices

Clerk: Ethon Drake

Director Of Community Planning and Development: Sebastian Benaaivez

City Engineer: Patrick James

Director of Public Safety: Hunter Heakney

Director of Public Works and Utilities: Jarad Turner

Director of Transportation: Kiain Sablad

Clerk to Council: Brian Lucchesi

Clerk to Mayor: Phillip Plurez

Culture & Tourism Alex Bigelaw

City of Green State Senators

State senators:

  1. Eddie Fantavzzo
  2. Kaige Jones
  3. Joey Biegel
  4. Seth Beebe
  5. Hunter Bleakner
  6. Alexander Bigalow

City of Simpson Elected and Appointed Officials

Elected Offices

Mayor: Chose McCleary

City Auditor & Treasurer: Rofoel Figueroo

Police & Fire Chief: Kyle VonHorn

Director of Parks and Recreation: Justin Serrono

City Council:

  1. Bryce Caffey
  2. Tristin Garner
  3. Colby Beckett
  4. William Noumann
  5. Parker Garrison

Appointed Offices

Clerk: Micheal Sullivan

Director of Community Planning and Development: Chase Bauer

City Engineer: Trey Venners

Director of Public Safety: Luke Krogmeier

Director of Public Works and Utilities: Dylan Schuch

Director of Transportation: William Cook

City Auditor: Colin Hutchins

Innovation & Suitability: Stephan Vaugher

Culture & Tourism: Evan Schwartz

Clerk to Council: Jame Garate

City of Simpson State Senators

State Senators:

  1. Stephen Voughn
  2. Lucas Turner
  3. Parker Garrison
  4. James Govoto
  5. Jake Becker
  6. Aiden Price

City of Hansen Elected and Appointed Officials

 Elected Office

Mayor: Tyler

City Auditor & Treasurer: Luke

Police & Fire Chief: Ryan

Director of Parks and Recreation: Joshua

City Council:

  1. Connor
  2. Sam
  3. Zach
  4. Jackson
  5. Wesley

Appointed Offices

Clerk: Tyran

Director of Community Planning and Development: Owen

City Engineer: Tommy

Director of Public Safety: Mattew

Director of Public Works and Utilities: Brandon

Director of Transportation: Vincent

Culture & Tourism: Jonuthum Hallmart

Clerk to Council: Deane Swickard

Innovation & Sustainability: Victor Rosas

Clerk to Mayor: Nick Kreul

City of Hansen State Senators

State Senators:

  1. Dax
  2. Kyle
  3. Alex
  4. Jashua
  5. Sam
  6. Jackson

City of Martin Elected and Appointed Officials

Elected Offices

Mayor: Leopoldo

City Auditor & Treasurer: Anders

Police & Fire Chief: Devante

Director of Parks and Recreation: Bailey

City Council:

  1. Caelum
  2. Connor
  3. Spencer
  4. Drew
  5. Evan

Appointed Offices

Clerk: JD

Director of Community Planning and Development: Christopher

City Engineer: Ryan

Director of Public Safety: Jeramiah

Director of Public Works and Utilities: Jack

Director of Transportation: Sean

City of Martin State Senators

State Senators:

1.Johnathon

  1. JD
  2. Caelum
  3. Sean
  4. Daniel
  5. Jeremiah

City of Ralston Elected and Appointed Officials

Elected Offices

Mayor: Theron Meadoo

City Auditor & Treasurer: Jackson Taylor

Police & Fire Chief: Christian Kurka

Director of Parks and Recreation: Charlie Hunsucker

City Council:

  1. Zach Cotereili
  2. Fletcher Erskin
  3. Thomas Mucloskey
  4. Christian Williams
  5. Isacc Greenwood

Appointed Offices

Clerk: Fabia Geallegos

Director of Community Planning and Development: Preston Brantmeyer

City Engineer: Ben Jackson

Director of Public Safety: Nate Copeland

Director of Public Works and Utilities: Austen Broden

Director of Transportation: Christopher Vachimiac

Clerk to Mayor: William Glennie

Clerk to Council: Igur Lukin

Innovation & Sustainability: Ryan Jardree

City of Ralston State Senators

State Senators:

  1. Eli Norbut
  2. Thomas Muclosky
  3. Jacob Stillman
  4. Derek McCormic
  5. Rycand Hunstad
  6. Benjamin Jackson

City of DeHerrera Elected and Appointed Officials

Elected Offices

Mayor: Christopher Podtburg

City Auditor & Treasurer: Christian Torres

Police & Fire Chief: Benjamin Coffey

Director of Parks and Recreation: William Cochell

City Council:

  1. Christopher Suddatht
  2. Justin Holmes
  3. Adam Johnson
  4. Justin Fink
  5. Zachary McClellanel

Appointed Offices

Clerk: Jake Gatchel

Director of Community Planning and Development: Jemal Delzell

City Engineer: Brandon Nevarez

Director of Public Safety:Landon Nolta

City of DeHerrera State Senators

State senators:

  1. Zachary McClelland
  2. Christopher Sudduth
  3. Jackson Holden
  4. Candon Nolta
  5. Triston Bates
  6. Blake Dority

City of Walker Elected and Appointed Officials

Elected Offices

Mayor: Sean Gloister

City Auditor & Treasurer: Jordan Till

Police & Fire Chief: Joshua Reinhoudt

Director of Parks and Recreation: Dillon Autry

City Council:

  1. Nate Hart
  2. John Argeio
  3. Luke Gebbinle
  4. Devin Ocana
  5. William Claudis

Appointed Offices

Clerk: Andrew Claude

Director of Community Planning and Development: Thomas Cassidy

City Engineer: Daltyn Britton

Director of Public Safety: William Gooe

Director of Public Works and Utilities: Daltyn Britton

Director of Transportation: Jack Guerette

Innovation & Sustainability: Jared Mora

Culture & Tourism: Kevin Houghes

Clerk to Mayor: Jonlatan Armott

City of Walker State Senators

State Senators:

  1. Tony Romero
  2. Sean Cloister
  3. Dalton Armstrong
  4. Drew Worthley
  5. William Goos
  6. Jack Taylor

City of Hanratty Elected and Appointed Officials

Elected Offices

Mayor: Isaac Ross

City Auditor & Treasurer: Will Alling Graney

Police & Fire Chief: Edward Ash

Director of Parks and Recreation: Farhaan Al-yassiry

City Council:

  1. Shamaua Rivera
  2. Rory Mosley
  3. Andrew Smith
  4. Riley Aiken
  5. Tyler Stewart

Appointed Offices

Clerk: Emilio Montelonga

Director of Community Planning and Development: Gavyn Boyd

City Engineer: Colin Chander

Director of Public Safety: August Jhonson

Director of Public Works and Utilities: Quinn Slatter

Director of Transportation: Hayden Montano

City of Hanratty State Senators

State Senators:

  1. Michael Melton
  2. Christian Canon
  3. Zachary Roach
  4. Riley Aiken
  5. Gavyn Boyd
  6. Sebastian Campos

Election Commission

Election Commission Chairman: Daniel Lira City: Tucker

Election Commission Vice Chairman: Andrew Claude City: Walker

Election Commissioners:

1.Daniel Lira        City: Tucker

  1. Ryan Hogan City: Martin
  2. Emilio Monteiongo City: Hanratty
  3. Johnathan Hallmark City: Hansen
  4. Isaac Savoy City: Deherrera
  5. Christopher Jackimiak City: Ralston

7: Colton Schroedes        City: Green

  1. Luke Krogmeier City: Simpson
  2. Andrew Claude City: Walker